Seneste ændringer - Søg:

Indhold

Arrangementer

Special


Log ind

2009-04-19

Specialcykel udstilling, Islands Brygge (København)

Foreningens traditionelle forårsweekend, i år i København. Vi starter lørdag med en cykeltur og generalforsamling, og søndag har vi så en udstilling af specialcykler i Kulturhuset Islands Brygge. Vi har lejet Salen med plads til 300 mennesker, så der skulle være plads nok! Desuden vil vi i noget omfang kunne bruge udenomsarealet til prøvekørsler, hvis vejret tillader det.

Program

Udstillingen er åben og gratis for alle fra kl 11-16. Den officielle åbning foretages kl 11 af MEP Margrete Auken, som selv er ivrig cyklist og i 2008 udgav bogen "På cykel gennem seks årtier".

Udstillere har adgang til lokalet fra kl 10 og indtil 16:30.

Udstillere

Vi har inviteret en række forhandlere og andre interessante virksomheder til at udstille. Der vil også være privatejede cykler på udstilling.

På nuværende tidspunkt har vi tilsagn fra følgende udstillere:

Plakat

Der er lavet en hastig plakat til reklame for udstillingen. Den ser ca. sådan her ud (og er også side 4 i blad 1/2009):

Hent plakaten i PDF udgave: A4 størrelse - A3 størrelse


« 18.04.2009 | Kalender

Søndag, 19 April 2009

Rediger - Historie - Udskriv - Seneste ændringer - Søg
Siden er sidst ændret 21.apr.2009 15:05